Vaimse tervise abi

Millal abi otsida?

Abi tasub otsida juba siis, kui hakkavad ilmnema esimesed märgid muutusest – näiteks söömises, unes, energias, tunnetes või mõtetes, aga ka suhetes, tööl ja koolis. Varajane pöördumine võimaldab ära hoida probleemi süvenemist. Kui aga sümptomid häirivad juba igapäevaelu, tuleb pöörduda võimalikult kiiresti perearsti, psühholoogi või psühhiaatri poole. Viivitamatult tuleb abi otsida, kui on enesetapumõtted või plaanid!

Kriisiabi kontaktid on leitavad siit.

 

Kui kodukohas ei ole võimalik pöörduda spetsialisti poole, saab abi noorte vaimse tervise portaalist Peaasi.ee. Sealt leiab põhjalikku infot erinevate vaimse tervise probleemide, abivõimaluste ja nendest taastumise kohta. Samuti on seal hulgaliselt nippe eneseabiks ja lähedaste toetamiseks, vaimse tervise teste, töölehti ja palju muud.

  1. Veebipõhine nõustamine: http://peaasi.ee/kysi-noustajalt/ 
   Eraldi väljatoomist väärib e-nõustamine, kus enda või lähedase murest kirjutades saad vaimse tervise spetsialistilt nõu juba paari päevaga
  2. Tasuta nõustamine Peaasi.ee kontoris: https://peaasi.ee/kysi-noustajalt Noored vanuses 16-26 saavad pöörduda vaimse tervise alasele nõustamisele Peaasi.ee kontorisse aadressil Maneeži 3, Tallinn. Pöördujale pakutakse võimalust kuni kolmeks individuaalseks nõustamiskohtumiseks ning sobivuse korral ka pikemaajaliseks grupinõustamiseks.
  3. Millal ja millise spetsialisti poole pöörduda? http://peaasi.ee/millal-poorduda-abi-saama/
   Abi poole pöördumiseks on Peaasjad kokku pannud ka Abi otsimise ABC
  4. Mida teha, kui sõber, tuttav või pereliige ütleb, et tal on suitsiidsed mõtted? http://peaasi.ee/kuidas-aidata/
 1.  

Lisaks pakuvad veebipõhist nõustamist ka:

Lahendus.netportaalis nõustavad psühholoogia üliõpilased ning nõustamine on tasuta ja anonüümne ning kirjale saab vastuse 3-5 tööpäeva jooksul.

Lasteabi.ee – reaalajas on võimalus suhelda lasteabi spetsialistiga, kes kuulab, toetab ning suunab abi leidma.