Tegevused

TEGEVUSED

 

Iseseisva MTÜna oleme tegutsenud alates 2017. aasta viimastest päevadest.

Meie 2018. aasta majandusaasta aruande leiad siit. 2019. aasta majandusaruanne asub siin.

Põhikiri asub siin.

Oma tegevustes lähtume Vabaühenduste eetikakoodeksist, mis on leitav siit.

Mida teeme?

  • Loome turvalist, julgustavat ja innustavat keskkonda korraldatavatel üritustel ning meie liikmetele mõeldud veebipesas.
  • Jagame kogemuslugusid – kogemuslood on lood, mis räägivad läbielatust ja võitlustest ning olukorrast väljatulemisest. Nende eesmärk on tõsta teadlikkust ja kutsuda inimesi üles oma muredele abi otsima. Meie liikmete kogemuslood on enamasti seotud vaimse tervise võitlustega.
  • Vaimse tervise loenguid koos Eesti Arstiteadusüliõpilaste Seltsi liikmete ja psühholoogiatudengitega. Loengutes käsitleme erinevaid psüühikahäireid, stigmat, abi otsimise viise ning vaimse tervise hoidmist. Lähemalt saab lugeda siit.
  • Huvikaitse valdkonnas tegeleme vaimse tervise riikliku poliitika kujundamisega. Meie eesmärgiks on vaimse tervise probleemide ennetuse ja ravi sihipärane riiklik juhtimine ning selle saavutamiseks teeme koostööd ministeeriumite, riigiasutuste, kohalike omavalitsustega ning mitmete partnerorganisatsioonidega.
  • Koostööd Peaasi.ee tiimiga, et ühendada spetsialistide ja noorte endi jõud ja mõtted noorte vaimse tervise edendamiseks.
  • Lisaks käime arutlemas vaimsest tervisest ning noorte seisukohtadest avalikel üritustel, saadetes, taskuhäälingutes ehk podcastides ja veebinaridel.

Aga omakeskis?

Loome maailmavallutusplaane, mängime lauamänge, peame omaalgatuslikke möla- ja loomateraapia kohtumisi ja loovkirjutamise õhtuid. Peamiselt tunneme lihtsalt rõõmu mõttekaaslaste olemasolust.

Käimasolevad projektid:

EAÜSiga vaimse tervise loengud

“Mölateraapia” ehk kokkusaamised Tallinnas ja Tartus